KATARZYNA WITT

HISTORYCZKA SZTUKI
EDUKATORKA
ANIMATORKA KULTURY
AUTORKA TEKSTÓW DLA DZIECIO MNIE
DOŚWIADCZENIE
PROJEKTY
KONFERENCJE I WYSTĄPIENIA
PUBLIKACJE DLA DZIECI
USŁUGI
KONTAKT                 


Jestem absolwentką Historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych “Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Przez ponad 6 lat współtworzyłam od podstaw dział edukacji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zajmuję się głównie edukacją artystyczną, wizualną i kulturoznawczą. Specjalizuję się także w edukacji architektoniczno-przestrzennej i wielokulturowej, globalnej. Interesuję się literaturą dziecięcą i ilustracją książkową – podejmuję również działania promujące czytelnictwo.

Jestem współautorką “Książki otwartej na świat” wydanej przez Muzeum Emigracji w Gdyni, która otrzymała tytuł “Najpiękniejszej książki 2018” (konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz nagrodę w plebiscycie “Wydarzenia Historycznego Roku 2018” (Muzeum Historii Polski).

W 2019 roku zostałam wyróżniona stypendium Ministra Kultury, w ramach którego realizuję projekt “Architektura: ćwiczenia z myślenia”.


Edukacją zajmuję zarówno w wymiarze badawczo-teoretycznym (tworzę koncepcje projektów od strony ideowej i merytorycznej) jak i praktycznym - prowadzę warsztaty, piszę teksty dla dzieci, projektuję materiały dydaktyczne. Pracuję ze wszystkimi grupami wiekowymi od najmłodszych dzieci po seniorów. Szczególną grupę odbiorców moich działań stanowi młodzież licealna z którą przez kilka lat pracowałam w ramach kolejnych edycji programu „Wejdź w muzeum” (Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2015). Aktualnie szczególnie interesują mnie warsztaty filozoficzne i debaty dla dzieci.